Bestsellery, Pakiet: Stulecie Winnych

Burzliwe czasy rodzinne

To co działo się podczas I i II wojny światowej miało wpływ dzisiaj na wszystkie osoby. Tak naprawdę każdy Polak może dzisiaj powiedzieć, że wojna w jakiś sposób wpłynęła na jego rodzinę i na jego losy. Obydwie wojny poczyniły tyle złego, że niektóre rodziny zniknęły z powierzchni ziemi. Niektóre to ledwo cudem uszły z życiem, a niektórzy to nawet z Polaków stali się zupełnie inną narodowością. Tak, czasy wojenne chyba dzisiaj nikogo nie oszczędziły. “Pakiet: Stulecie Winnych” autorstwa Ałbeny Grabowskiej traktuje o rodzinnie Winnych.

Rodzina Winnych

Ałbena Grabowska stworzyła jedną z najbardziej rozpoznawalnych książek, których początki sięgają daleko, daleko wstecz. Autorka skupia się na ostatnich stu latach, kiedy to krótko przed wybuchem pierwszej wojny światowej na świat przychodzą dwie wspaniałe bliźniaczki – Maria i Anna, Ich narodziny przysłania wielka tragedia – oto mama bliźniaczek umiera. Stanisław musi samodzielnie poradzić sobie z wychowaniem dziewczynek. Nie można zapomnieć że wszystko wskazuje na to, że nadciąga krwawa wojna, która na pewno nikogo nie oszczędzi. Również mieszkańców podwarszawskiego Brwinowa. Jak poradził sobie z tym Stanisław, mając pod opieką te dwie śliczne i bystre dziewczynki? Tego dowiemy się z tomu pierwszego “Ci, którzy przeżyli”. W następnej kolejności mamy książkę pt.”Ci, którzy walczyli”. To już kolejny tom. Tym razem w przededniu II wojny światowej rodzą się Kasia i Basia – kolejne bliźniaczki, które tym razem są córeczkami Marii. Czas, kiedy przyszło im dorastać nie jest łatwy, ponieważ znowu mamy do czynienia z atakami sowieckich wojsk.Co tym razem rodzina Winnych będzie musiała znieść?

Stulecie wielkich zmian

Kolejna wojna sprawiła, że Winni musieli zmagać się z wieloma problemami, napaściami, oskarżeniami, walkami na różnych frontach. Trzeba przyznać, że dotychczas ich życie nie było łatwe. Zawsze rodzina pamiętała o tym, że niezależnie od tego co się dzieje – zawsze trzeba się wspierać. Widać to także w 3 tomie “Ci, którzy wierzyli”. Jak już tradycja nakazuje, na świecie pojawiają się kolejne bliźniaczki. Niedaleko Brwinowa na świat przychodzą Julka i Ulka, które są córeczkami Basi. Ktoś mógłby powiedzieć, że nastały łaskawe czasy dla Polski. Wcale, że nie. Rodzina Winnych po raz kolejny musi zmagać się z wieloma przeciwnościami losu. “Pakiet: Stulecie Winnych” to zbiór tych trzech książek w jednym pakiecie, który dodatkowo został ozdobiony pięknymi fotografiami prosto z planu serialu.

Kawa zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com